Organ prowadzący

Organem prowadzącym szkołę jest Fundacja „Żywioły” z siedzibą w Łodzi. (KRS 0000556673)

Misją naszej fundacji jest wspieranie rodziców, jako pierwszoplanowych wychowawców w integralnym wychowaniu dzieci, na fundamencie wartości i zasad wynikających z antropologii chrześcijańskiej.

Jesteśmy grupą rodziców, która kilka lat temu poznała model edukacyjny Sternika i zamarzyliśmy o takim projekcie w naszym mieście. Zainspirowani poznanymi placówkami postanowiliśmy założyć w Łodzi fundację, która będzie prowadziła w Łodzi przedszkole, a także szkoły oparte na tej idei wychowania i kształcenia.
Bardzo cenimy dorobek hiszpańskich i polskich szkół w tym zakresie. Uważamy, że jest to najlepszy wybór dla naszych dzieci, które będą mogły wzrastać w miejscu, gdzie szanowany jest proces wychowawczy, który odbywa się w domu, gdzie nauczyciele będą z nami współpracować nad kształtowaniem cnót i nawyków oraz gdzie wartości chrześcijańskie są podstawą wychowania.

Marzymy, aby nasze dzieci mogły wzrastać w tym modelu edukacyjnym od przedszkola do matury. We wrześniu 2015 rozpoczęło działalność przedszkole „Żywioły”.
1 września 2018 rozpocznie działalność Szkoła dla Dziewcząt Przystań, a także Szkoła dla Chłopców Kompas.
W naszej szkole pragniemy wychowywać dzieci do tego, by odnalazły się we współczesnym świecie, żyjąc w chrześcijańskich wartościach, które są podzielane przez rodziców, założycieli i kadrę szkoły. Inspirujemy się życiem i działalnością założyciela Opus Dei, św. Josemarii Escrivy. W tym duchu organizujemy również wykłady i spotkania dla rodziców oraz wychowawców.

„Wypełniaj dokładnie obowiązki chwili obecnej. — Ta 
praca — skromna, monotonna, niewielka — jest modlitwą 
wyrażoną w czynach, która przysposabia cię do łaski 
innej pracy — wielkiej, szerokiej i głębokiej — o której 
marzysz.” – Św. Josemaría Escrivá

Inspirujemy się placówkami w Polsce:

www.sternik.edu.pl

http://www.plomien.edu.pl/

http://www.zrodlo.edu.pl/

www.fregata.edu.pl

www.promienie.edu.pl

 http://horyzonty.edu.pl/

 

oraz za granicą:

www.fomento.edu

www.heights.edu

www.tajamar.es

www.thecedarsschool.org.uk

www.institucio.org