Rodzice o naszym przedszkolu

„Bardzo się cieszę, że nasza Marysia spędza dużą część swojego dnia w Przedszkolu „Żywioły”. Mogłabym rozpisywać się o zaletach i wielkiej wartości programu edukacyjnego przedszkola, uporządkowanego planu dnia, codziennym wychodzeniu na świeże powietrze, ale dla mnie jako mamy najważniejsze jest to, że moja córeczka otoczona jest dorosłymi ludźmi, którzy okazują jej wiele ciepła, serdeczności, zrozumienia i uważności, którzy autentycznie pragną jej dobra. Mam pewność, że pracująca w przedszkolu kadra nie przekazuje wiedzy, nie kształtuje umiejętności, cnót i nawyków w atmosferze przymusu, konieczności, wiem, że robi to z niezwykłą delikatnością i troską, towarzysząc Marysi, uwzględniając jej potrzeby, siły, predyspozycje danego dnia, odnosząc się do niej z szacunkiem i mówiąc językiem serca. Patrząc na jej zdjęcia z przedszkolnego życia widzę nieschodzący z jej buzi wielki uśmiech, radosne oczy i czuję, że Przedszkole Żywioły jest miejscem w którym moje dziecko ma przestrzeń do bycia sobą, do okazywania wszystkich emocji, również tych trudnych, do rozwijania się i uczenia w swoim tempie. Wielką i nieocenioną zaletą przedszkola jest również niesamowita współpraca kadry z rodzicami. Mam pewność, że mogę powiedzieć o wszystkim, zwrócić się z każdą prośbą czy uwagą. Czuję, że nie zostanę wtedy potraktowana jak roszczeniowy rodzic, moje słowa zostaną przyjęte z troską, po to by wspólnie szukać rozwiązań.” Mama Marysi

IMG_6179

1

„Cenię przedszkole Żywioły za całokształt, to jest za niezwykle skrupulatnie przemyślany plan rozwojowo-wychowawczy, wsłuchiwanie się w indywidualne potrzeby dziecka i rodziny, dbanie o stały kontakt z rodzicem oraz szybkie reagowanie w sytuacjach tego wymagających. Myślę, że jest to miejsce unikatowe, ponieważ ludzie, którzy je tworzą wkładają ogromny wysiłek w to, by wychować nasze dzieci na dobrych i mądrych.” Mama Józia
"Zeznaję z mocą, że to wspaniałe miejsce, z ciepłą, mądrą, wspierającą kadrą. Jeśli mama musi wrócić do pracy, to tutaj na pewno maluch znajdzie to, co najlepsze." Mama Frania

dzieciaki2

 
„Przedszkole Żywioły to miejsce, gdzie moje dzieci są szczęśliwe. Z radością codziennie chodzą do przedszkola, świetnie się bawią i widzę, że codzienne uczą się czegoś nowego. Wiem, że są dobrze zaopiekowani, że nauczycielki poświęcają im dużo czasu i patrzą na każde dziecko indywidualnie, wzmacniając jego dobre strony. Zaletą przedszkola jest świetny kontakt kadry z rodzicami, jako rodzice jesteśmy pewni, że dzieci są pod dobrą opieką. Wielką zaletą jest fakt, że dzieci mają dużo ruchu: codziennie zajęcia na sali gimnastycznej i spacer na świeżym powietrzu. Przedszkole jest rodzinne i kameralne. Widzimy w domu jak codzienna przedszkolna praca nad wychowaniem, pracą z nawykami przekładają się na nasze życie. Szczególnie synek potrzebuje poukładanego świata zasad i przedszkole bardzo wspiera nas w tej materii.” Mama Marysi i Jasia